سوالات متداول

۱- بهترین تایم فریم و ابزار معاملاتی برای استفاده از اکسپرت های اسمارت گروپ چیست؟

اکسپرت های ما می توانند در کلیه جفت ارزها، ارزهای دیجیتال، انواع کالاها و سهام استفاده شوند، همچنین در تمامی تایم فریم ها قابلیت استفاده دارند. تایم فریم و ابزار مناسب بسته به ریسک پذیری معامله گر و ترجیحات او می تواند متفاوت باشد، هرچند تایم فریم ها و ارزهای مختلف نیاز به تنظیمات متفاوتی دارند، بنابراین توصیه ما تست کافی اکسپرت قبل از اجرای آن می باشد.

۲- کمترین میزان موجودی حساب برای اجرای اکسپرت چقدر است؟

نمی توان کمترین میزان موجودی حساب را به طور مشخص تعیین کرد، اما به طور کلی پیشنهاد می شود به ازای هر ابزار معاملاتی ۱۰۰۰ دلار موجودی نیاز است. برای اکانت های با موجودی کمتر پیشنهاد می شود که حساب های سنتی یا حساب ماکرو استفاده کنید. شما باید مقداری موجودی در حساب خود داشته باشید که به شما احساس آرامش بدهد و شما را دچار تشویش نکند. هیچگاه بیشتر از تحمل خود ریسک نکنید چرا که معامله گری در ذات خود دارای یک بعد عدم قطعیت است.

۳- اهرم مناسب برای استفاده از اکسپرت چقدر است؟

اکسپرت ها می توانند با هر اهرمی فعالیت کنند هرچند پیشنهاد ما استفاده از اهرم ۱:۵۰۰ می باشد. از اهرمی استفاده کنید که با آن راحت هستید و می دانید با این اهرم چه میزان ریسک متوجه شماست.

۴- باید از چه بروکری استفاده کنم؟

شما در هر بروکری می توانید اکسپرت های گروه مالی اسمارت را استفاده کنید، هرچند بروکری با هزینه معاملاتی پایینتر و اجرای سریعتر معاملات بهتر است.

۵- آیا این اکسپرت ها از استراتژی گرید یا مارتینگل استفاده می کنند؟

بله، اکثر اکسپرت های موجود به منظور پوشش ضرر معاملات ضرر ده از نوعی از استراتژی های مارتینگل یا گرید بهره می برند، می توانید داخل گروه تلگرام به دنبال فایل “Drawdown Calculator” بگردید تا با میزان ریسک و حداکثر “DrawDown” این نوع استراتژی آشنا شوید.

۶- آیا باید اول روی حساب دمو اکسپرت ها را تست کنم؟

بله، پیشنهاد ما این است که در ابتدا روی یک حساب دمو واقعی اکسپرت را اجرا کنید تا زمانی که با نحوه کار آن کاملا آشنا شوید، زمانی که درک کافی از نحوه کار اکسپرت پیدا کردید و این اعتماد نفس را پیدا کردید می توانید اکسپرت را در حساب واقعی با پول واقعی اجرا کنید.

۷- چطور اکسپرت خود را بروزرسانی کنم؟

زمانی که هر کدام از محصولات ما بروزرسانی شوند این موضوع در کانال و گروه ما اطلاع رسانی خواهد شد، سپس کافیست فایل جدید را از داخل حساب کاربری خود دانلود کنید.

۸- آیا سیاست بازگشت وجه وجود دارد؟

با توجه به دانلودی بودن محصول و غیر قابل پیش بینی بودن بازار، به هیچ وجه بازگشت وجهی صورت نخواهد گرفت.

۹- چقدر می توانم روزانه/ماهانه/سالانه سود کنم؟ حداکثر ریسک چقدر است؟

هیچ ضمانتی در قبال نتایج وجود ندارد، معامله گری در ذات خود دارای ریسک است و می تواند مانند هر سرمایه گذاری دیگری همراه با ضررهای زیادی باشد، نتایج به عوامل زیادی نظیر شرایط بازار، اخبار اقتصادی، تنظیمات اکسپرت، حجم/ریسک معاملات، شرایط بروکر نظیر اسپرد، کامیسیون و لغزش قیمت بستگی دارد.

۱۰- آیا باید در کار اکسپرت دخالت کنم؟

هر کدام از اکسپرتها، می توانند به صورت کاملا اتوماتیک کار کنند، هرچند توصیه می شود که نحوه کار اکسپرت را زیر نظر داشته باشید و در صورت لزوم تغییرات لازم را انجام دهید.

۱۱- آیا می توانم تنظیمات اکسپرت را تغییر دهم؟

کلیه تنظیمات اکسپرت ها قابل تغییر می باشد.

۱۲- آیا می توانم اکسپرت را در بیشتر از یک اکانت استفاده کنم؟

بله، می توانید حداکثر اکسپرت را در ۱۰ اکانت مختلف استفاده کنید.